Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Pamięci Druha Stanisława Molka!

Janusz Marcinkowski

 

                     Pamięci Druha

                                          Stanisława Molka !

 2022 11 27 zm ST. Molek 2

 Stanisław Moleknasz Przyjaciel; Rolnik i Strażak z Lipnicy nie żyje!

        Nasz Druh urodził się w 1946 roku - zmarł 27 listopada 2022 roku. . Całe swoje pracowite życie spędził w Lipnicy prowadząc przejęte po ojcu gospodarstwo rolne, oraz pracując okresowo w Kółku Rolniczym.

Druh Stanisław od 1962 roku rozpoczął swoją długoletnią służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy. Tutaj wzorem ojca Władysława przechodził wszystkie szczeble strażackiej powinności. Brał udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych. Widzieliśmy Go na zawodach, ćwiczeniach i innych wydarzeniach strażackich. W swojej OSP pełnił funkcję strażaka, naczelnika i prezesa zarządu. Służbę tą stawiał zawsze na pierwszym miejscu.

Był wśród tych, którym miejscowa straż zawdzięcza budynek remizy OSP, oraz zwiększające się wyposażenie jednostki, włącznie z wyposażaniem jednostki w samochód pożarniczy.

Swoją służbę strażacką pełnił również na rzecz gminy i powiatu. Przez kilka kadencji był członkiem Zarządu Oddziału Gminnego OSP gminy Dębowa Łąka, gdzie organizuje się i koordynuje działaniami straży z okolicznych wsi.

Jako strażak – senior stawiał się do służby na każde wezwanie. Reprezentował nasz strażacki powiat na spotkaniach i uroczystościach zaświadczając o dorobku naszego Związku. W swojej OSP do końca pełnił prace w komisji rewizyjnej.

Za swoją bezinteresowną służbę otrzymał wiele wyróżnień i odznaczeń, w 2018 roku na wniosek środowiska strażackiego odznaczony został naszym najwyższym odznaczeniem - Złotym Znakiem Związku.

2022 11 27 zm ST. Molek 1

             Cześć Jego Pamięci!

 

Wyrazy współczucia rodzinie Stanisława składają;

                         Zarząd OSP w Lipnicy

                         Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Dębowej Łące

                         Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wąbrzeźnie

*Pogrzeb Stanisława Molka odbędzie się 30 listopada 2022 roku – msza pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13,oo w kościele parafialnym w Lipnicy.

Kategoria: /