Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Strażaccy seniorzy w Malborku.

Janusz Marcinkowski

Wyjazd seniorów płużnickich straży do Malborka.

Opracowanie; Janusz Marcinkowski; foto – Andrzej Kujaczyński.

          Każdego roku przy pomocy finansowej gminy Płużnica, oraz niemałej składce od uczestników organizujemy dla naszych seniorów-strażaków spotkanie przypominające, iż nie zapominamy o ich wieloletniej służbie dla lokalnej społeczności. W tym roku po dwuletniej covidowej przerwie przygotowaliśmy w dniu 20 września 2022 roku wyjazd do Malborka, aby przypomnieć sobie „największy w Europie zbiór cegieł” – czyli pokrzyżacki zamek.

          W Malborku zjawiliśmy się grupą ponad 50 osób ok. 10,30, aby po zakupieniu biletów i podziale na dwie grupy z przewodnikami podjąć się miłego trudu zwiedzania. Trzeba przyznać, iż pobyt w zamku z przewodnikiem jest wielce sensowny, bowiem oprócz nacieszenia oczu można poznać wiele szczegółów z życia zamku, które nie tylko ubarwiają historię, ale dają wiele do myślenia o warunkach życia i korzystaniu z dorobku technicznego tamtych czasów.

Niżej obraz ze strony internetowej zamku.

2022 9 20 wyjazd do Malborka 2

Uczestnicy wyjazdu; strażacy, ich dziewczęta i nasi przyjaciele.

2022 9 20 wyjazd do Malborka 1

Po zwiedzeniu malborskiego zamku wyjechaliśmy do Kwidzynia, gdzie czekał na nas nasz krajan – Sławek Weisner – ten od wieldządzkiego lokalu „Ring-Weiss”. Sławek przygotowała się na nasz przyjazd bardzo solidnie. Miło było zajechać do „naszego człowieka”, któremu w życiu się powiaodłao. W Kwidzyniu, w samym centrum miasta prowadzi lokal, a którym organizuje on wiele uroczystości, spotkań. Na nas czekał zastawiony stól i wcześniej zamówione dobre, smaczne jedzenie, gdyż po naszej wcześniejszej zamkowej wędrówce apetyt dopisywał. Był też czas na rozmwy, podzielenie się do….

Sławomir Weisner – ucieszył się z możliwości spotkania się po latach, kiedy to w Wieldządzu prowadził słynny lokal "Weis".

2022 9 20 wyjazd do Malborka 4

Lokal w Kwidzyniu – było miło, rodzinnie, można było powspominać - także o dawnym służeniu ludziom w potrzebie.

2022 9 20 wyjazd do Malborka 3

 

 

 

 

Kategoria: /