Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Pogrzeb Strażaka - Stanisława Macikowskiego!

Janusz Marcinkowski

Pożegnanie druha Stanisława Macikowskiego!

 Opracowanie Janusz Marcinkowski, zdjęcia Piotr Bażejewski i autor.

7 stycznia 2022 roku pożegnaliśmy Stanisława Macikowskiego, tam gdzie po swojej pełnej aktywności życiowej podróży spocznie na cmentarzu w swym rodzinnym Łobdowie.

2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 2

Pogrzebowa msza św. rozpoczęła się o godz. 13.00 w kościele parafialnym. Został odprawiona przez ks. proboszcza Piotra Rutkowskiego.

 2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 4

 2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 3

W czasie „podniesienia” Stanisława salutowały strażackie sztandary - pod którymi przez całe swoje życie służył!

2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 7

Nad prochami Stanisława w kościele przemówili Jego Współtowarzysze strażackiej służby: Benedykt Dudek i Danuta Nowacka. Obaj w ciepłych, ładnych słowach pożegnali w imieniu strażackiego bractwa Stanisława Macikowskiego. Zapiszmy wystąpienie Druhny Danuty - prezes gminnej OSP.

Screen Shot 01 07 22 at 08.53 PM

Pogrążona w smutku Rodzino!

Druhowie Strażacy! Sąsiedzi, przyjaciele!

Wiele razy każdy z nas uczestniczył w pogrzebach - zawsze jest tu powaga, smutek i żal! Trudno stawać przy trumnie swojego rodzica, trudno stawać wobec śmierci kogoś z rodziny bliższej czy dalszej - równie trudno stawać strażakom przy trumnie swojego kolegi! Druh Benedykt Dudek tak pięknie pożegnał naszego kolegę – jednak pamiętajmy, że to tylko część jego życia i działalności społecznej jaką prowadził. Pamiętam jak w czerwcu ubiegłego roku zwrócił się do mnie z zapytaniem, czy nie zechciałabym kandydować do funkcji prezesa zarządu gminnego OSP? Długo zastanawiałam się nad tym – on jednak nie dawał za wygraną i co jakiś czas dzwonił. W końcu kiedy się zdecydowałam, powiedział – „teraz jestem spokojny”. Nie wiem co miałeś na myśli – nasz Druhu mówiąc te słowa, ale Ci dziękuję za Twoje zaufanie. Przejęłam po Tobie pełnienie tej funkcji, ale poprosiłam cię byś został jeszcze moim vice prezesem – obiecałeś pomagać, a teraz Cię nie ma!

Jeszcze nie tak dawno rozmawialiśmy, mieliśmy się spotkać w styczniu najpierw na Prezydium, później na Zarządzie OSP. Miałam wiele pytań – niestety nie otrzymam już odpowiedzi na żadne z nich!

Druhu Stanisławie – Prezesie! Najważniejsze jest to, że tacy ludzie ja ty nie odchodzą na zawsze - pozostaniesz w Pamięci nas wszystkich, społeczności lokalnej i kartach historii naszej gminnej i powiatowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Żegnam Cię dzisiaj w imieniu:

Zarządu Oddziału Powiatowego w Wąbrzeźnie,

Zarządu Oddziału Gminnego w Dębowej Łące oraz w imieniu wszystkich Zarządów Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Dębowa Łąka.

                                                 Spoczywaj w Pokoju!

                               Niech Św. Florian czeka na ciebie u Bram Niebios.

 Miejsce spoczynku na cmentarzu łobdowskim.

2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 5

Stanisława żegnała rodzina, przyjaciele, znajomi, poczty sztandarowe strażaków powiatu wąbrzeskiego, gmin, miasta Wąbrzeźna i gminy Dębowa Łąka w której pełnił funkcję prezesa gminnego OSP.

2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 6

Poczty sztandarowe, delegacje OSP prowadził komendant gminny Sławomir Szmytkowski, w poczcie sztandarowym reprezentowali strażacki powiat (na zdjęciu) Grzegorz Komorowski, Paweł Polak, Jarosław Tylmanowski).

2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 14

 Screen Shot 01 07 22 at 09.18 PM

2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 8

Delegacje; gminy Dębowa Łąka.

2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 9

gminy Książki;

2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 10

  Gminy Płużnica;

2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 13

Z braku zdjęcia odnotujmy również delegację miasta Wąbrzeźna, druhów: Jarosława Herbowskiego, Ryszarda Henryszewskiego, Janusza Kopczyńskiego, Stefana Pycia.

Delegacja związków i organizacji rolników.

2022 1 7 ppogrz St. Macikowski 12

Kategoria: /