Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Pamięci Stanisława Macikowskiego!

Janusz Marcinkowski

Pamięci

       Stanisława Macikowskiego z Łobdowa!

                         2022 1 2 Pamięci St. Macik

Stanisław Macikowski urodził się 18 października 1954 roku - zmarł 2 stycznia 2022 roku. Urodził się i całe życie prowadził gospodarstwo rolne w Łobdowie gm. Dębowa Łąka. Z ramienia rolników pełnił funkcję prezesa Zarządu Gminnego Spółki Wodnej gminy.

Był posłem na Sejm PRL IX kadencji lat 1985-1989.

Od lat 70 tych służył w Ochotniczej Straży Pożarnej Łobdowo jako zwykły strażak - awansując z czasem na prezesa jej zarządu. Brał udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych i we wszystkich działaniach strażackich oraz społecznych wsi Łobdowo. Przez dwie pięcioletnie kadencje pełnił funkcję prezesa zarządu gminnego OSP w Dębowej Łące, pracując jednocześnie przez 15 lat w roli członka Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wąbrzeźnie. Współorganizował życie strażackie na terenie gminy i powiatu we wszystkich jego przejawach.

 Poza zasadniczymi zadaniami strażackimi na wysokim poziomie postawił pracę z młodzieżą strażacką gminy Dębowa Łąka organizując turnieje sportowe, wiedzy o pożarnictwie i podejmując inne zadania. Za swoją publiczną służbę był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany, między innymi najwyższymi strażackimi odznaczeniami: Złotym Medalem za Zasługi oraz w 2011 roku Złotym Znakiem Związku.

                                         Rodzinie Zmarlego składamy nasze najszczersze Wyrazy Wspólczucia

                                                              Zarząd OSP Łobdowo

                                                         Zarząd Gminny OSP Dębowa Łąka

                                   Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP

                                                                 w Wąbrzeźnie

*Pogrzeb Śp. Stanislawa Macikowskiego rozpocznie się mszą św. w kościele w Łobdowie - w piątek - 7 stycznia 2022 roku o godz. 13,oo. [Różaniec od wtorku do czwartku o godz. 18,30]

FB IMG 1641231465232

Kategoria: /