Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Aktualności

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Osieczek.

Janusz Marcinkowski

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Osieczku.

Opracowanie Janusz Marcinkowski według materiałów Małgorzaty Boroch.

Dla przypomnienia; w OSP naszego powiatu w miesiącach czerwiec-sierpień odbywały się przeniesione z początku roku ze względu na pandemię zebrania sprawozdawczo-wyborcze. Zebraniami kończymy kadencję strażacką lat 2016-2021 dokonując podsumowania minionego okresu naszych strażackich działań. Dnia 21 sierpnia 2021 w OSP Osieczek odbyło się takie zebranie.

Zebranie rozpoczął Roman Witomski prezes zarządu OSP, który po przywitaniu zaproszonych gości i uczczeniu minutą ciszy pamięci druha Janusza Matury przystąpiono do odczytania sprawozdań z działalności OSP za rok 2020 i przedstawienia planu działalności na rok 2021. Strażacy w Osieczku mimo pandemii ‘Covid 19’ starali się być w gotowości do pełnienia służby.

W 2020 roku strażacy odnotowali między innymi: montaż i instalację paneli fotovoltanicznych, remont zaplecza garażowego i wyposażenie go w wieszaki na ubrania bojowe oraz szafę na sprzęt. Zakupiono: rękawice specjalistyczne, przedłużacz na zwijaku, mundury wyjściowe.

W podsumowywanym roku znalazł się udział strażaków w czterech akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie macierzystej wsi Osieczka. Był też wyjazd do Niedźwiedzia w celu pomocy w transporcie wyposażenia przygotowywanego ‘izolatorium’ na wypadek epidemii ‘Covid 19’ na terenie gminy Książki.

Do rozmowy o minionym okresie nawrócono do realizacji zadań w pierwszej połowie 2021 roku, u którego początku strażackim pogrzebem pożegnano zmarłego w styczniu Janusza Maturę. Tradycyjnie uczestniczono w uroczystościach religijnych, dając asystę w Wielkanoc i Boże Ciało.

Z bieżących prac wspominano o remoncie samochodu pożarniczego, oraz pracach w utrzymaniu stanu gotowości urządzeń i sprzętu pożarniczego.

Po dyskusji nad sprawozdaniem druhowie jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium. Niżej strażacy OSP Osieczek na sali świetlicy w trakcie obrad.

2021 8 21 zebr OSP Osieczek 5

          Strażacy brali też udział w otwarciu nad jeziorem w Osieczku Centrum Aktywnego Wypoczynku, co jest jednym z ważniejszych wydarzeń w historii wsi. Była to pomoc w przeprowadzeniu pokazu ratownictwa wodnego, jako zabezpieczenia uczestników wypoczynku.

2021 8 21 zebr OSP Osieczek 2

Niżej zdjęcia plażowiska w Osieczku.

2021 8 21 zebr OSP Osieczek 3

Po części sprawozdawczej przystąpiono do jawnego głosowania wybierając zarząd OSP na lata 2021-2026. W zebraniu brali udział:

2021 8 21 zebr OSP Osieczek 4

Od lewej: Leszek Talarek w-ce prezes zarządu powiatowego OSP, Krzysztof Zieliński wójt gminy Książki, Grzegorz Komorowski komendant gminny OSP i naczelnik OSP Osieczek Lucjan Janke.

W zebraniu, jak zwykle brały udział panie, członkinie OSP Osieczek.

2021 8 21 zebr OSP Osiecz 2

Od lewej: Janina Boroch, Krystyna Nowak, Danuta Witomska, Elżbieta Obremska,

2021 8 21 zebr OSP Osiecz 1

 Gabriela Mucha, Teresa Kłódka, Małgorzata Boroch, Hanna Macikowska.

Strażacy z Osieczka dokonali następującego wyboru swego zarządu:

- prezes-Roman Witomski,

- z-ca prezesa Mirosław Macikowski,

- naczelnik i konserwator Lucjan Janke,

- z-ca naczelnika Andrzej Boroch,

- skarbnik Elżbieta Obremska,

- sekretarz Gabriela Mucha

- kronikarka Małgorzata Boroch,

- członek zarządu Ryszard Nowak.                                                                     

    Zmienił się skład komisji rewizyjnej: przewodniczący został Adam Robionek, sekretarzem Sebastian Macikowski, członkiem komisji Tomasz Cieśla.

          Zarządowi OSP w Osieczku życzymy pomyślności w działaniach w kolejnych latach.

Kategoria: /