Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Aktualności

Ostatnie posiedzenie w tej kadencji.

Janusz Marcinkowski

Ostatnie posiedzenie w tej kadencji.

Opracowanie Janusz Marcinkowski.

---------------------------------------------

          W dniu 19 sierpnia 2021 roku odbyło się ostatnie posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP gminy Płużnica - kadencji 2016-2021.

          Zajmowaliśmy się organizacyjnym przygotowaniem kolejnego zjazdu delegatów OSP, który w naszej płużnickiej gminie odbędzie się 17 września 2021 roku na sali wiejskiej w Nowej Wsi Królewskiej.

          Jak wszystkim wiadomo, w naszym związku odbywamy w tym roku zjazdy gminne i da los odbędziemy także w tym roku zjazd powiatowy  OSP dla podsumowania prac w mijającej kadencji lat 2016-2021. Przyjmiemy zadania na lata do 2026 roku oraz wybierzemy nowe zarządy wszystkich szczebli: OSP, gminne i powiatowe.

          Znajdujemy się w trudnym okresie; musieliśmy zawiesić wiele naszych ważnych i pożądanych społecznie działań. Ze względu na pandemię Covid ‘19’ ograniczyliśmy je do minimum, czyli do stanu gotowości prowdzenia akcji ratowniczo-gaśniczych i czynności pomocniczych w ograniczaniu skutków pandemii.

          Na posiedzeniu mówiliśmy o naszej pracy w mijającym piecioleciu, w tym także o naszych zachowaniach w okresie dwu lat trwania pandemii. Podczas zebrań sprawozdawczo-wyborczych w OSP, które odbywaliśmy we wszystkich gminach powiatu zastanawialiśmy się nad formami pracy strażackiej w nadchodzących latach. Zdajemy sobie sprawę ze zmieniajacych się warunków strażackiego działania; np. zmiejsza się liczba tradycyjnych wyjazdów do gaszenia pożarów. Są jednak inne przesłanki udziału strażaków w życiu publicznym. Tylko od nas zależy, czy będziemy umieli się dostosować do pracy w samorządach wiejskich, oraz do wspomagania innych organizacji i stowarzyszeń zakładanych przez różne grupy społeczne. Jest więc wiele kwestii społecznych; w sporcie, kulturze, pomocy ludziom straszym, chorym, w udziale w różnych inicjatywach społecznych, gdzie możemy wypełnić swoje strażackie powołanie. Przypominam też o istotnym udziale strażaków w obchodzeniu naszych patriotycznych i religijnych uroczystości.

          Na posiedzeniu płużnickich strażaków wypracowaliśmy wszystkie elementy organizacyjnego przebiegu zjazdu gminnego; niżej – tak dla pamięci przedstawiam uczestników tego spotkania.

2021 8 19 pos ZOG Płużnica 3

2021 8 19 pos ZOG Płużnica 4

Kategoria: /