Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Aktualności

Pamięci Janusza Matury!

Janusz Marcinkowski

Pamięci Janusza Matury!      

  [*26.5.1957 †13.1.2021]

Matura Janusz

Janusz Matura do Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieczku wstąpił w 1980 roku. Wcześniej był członkiem OSP w Książkach. W straży służył od funkcji szeregowego strażaka, aż do pełnienia roli powierzanych Mu przez druhów strażaków.

W latach 1998-2006 pełnił funkcje prezesa zarządu OSP Osieczek. W tym czasie organizował między innymi jubileusze jednostki: 50 lecie połączone z ważnym wydarzeniem, jakim było dla strażakow i mieszkańców otwarcie remizo-świetlicy. Była też ważna dla podsumowania wszechstronnej strażackiej działalności zorganizowana 55 letnia rocznica utworzenia OSP. Wiele pracy wkładał  w organizację gminnych Dni Strażaka, mających uświadamiać mieszkańcom wsi znaczenie naszych-strażackich działań.

Nasz zmarły Druh w czasie strażackiej służby uczestniczył w akcjach ratowniczo-gaśniczych , w szkoleniach, w zawodach sportowo pożarniczych drużyn seniorów, a także w zawodach Oldbojów w składzie drużyny z Osieczka.

Osobiście zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi naszej organizacji do tego stopnia, że powstały dwie grupy wiekowe; młodszej i starszej młodzieży, które brały udział w wielu działaniach OSP.

Widzieliśmy Go przy budowie remizo-świetlicy; wykorzystując swoje zawodowe, murarskie umiejętności pracował przy budowaniu zaplecza kuchenno-sanitarnego, oraz w pracach na sali posiedzeń, gdzie między innymi kładł płytki, nakładał elewacje zewnętrzną budynku.

Nie zabrakło Go przy różnych uroczystościach na terenie naszej wsi, gminy Książki i powiatu wąbrzeskiego, gdzie godnie służył w naszym poczcie sztandarowym.

W swym działaniu sprawdzał się również będąc członkiem władz strażackich; zarządu gminnego i powiatowego - gdzie trzeba było podejmować wiele zasadniczych decyzji dotyczących organizacji życia strażackiego,  a uogólniając – dla dobra publicznego!

Za swoją strażacką, służbę był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany. Między innymi: odznaką Strażak Wzorowy, oraz brązowym, srebrnym, złotym "Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa". Za działania na rzecz publiczną został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

                              Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy współczucia!

                                                                                                                                        Cześć Jego Pamięci!

                                                                                                                                        Zarząd OSP Osieczek

                                                                                                                  Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP

                                                                                                                                                   w Wąbrzeźnie.

*Opracowanie w oparciu o materiały Małgorzaty Boroch.

 

 

Kategoria: /