Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Aktualności

Pamięci druha Jana Biczyńskiego!

Janusz Marcinkowski

           Zmarł Jan Biczyński!

             [ur.1941 zm.2020] 

                             Screen Shot 11 28 20 at 09.03 AM

Jan Biczyński, inżynier rolnik. W latach 60 tych rozpoczynał swoją pracę w administracji państwowej powiatu wąbrzeskiego. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Oddziału Wąbrzeskiego Państwowego Zakładu Ubezpieczeń. Działając w imieniu tej instytucji szczególnie zaangażowany był we współdziałaniu ze strażakami zawodowymi i ochotnikami w sferze zapobiegania pożarom, i innym zdarzeniom. Stąd też przychylnie podchodził do strażackich wniosków o finansowe wspomaganie inwestycji pożarniczych – budowy remiz strażackich w powiecie, oraz zakupów niezbędnego sprzętu i samochodów pożarniczych.

          Działania ochotników strażaków wspierał również poprzez swój bezpośredni udział w strażackiej działalności. Był członkiem zwyczajnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryńsku, pełnił również funkcje w Zarządzie Oddziału Gminnego i Powiatowego Związku OSP RP gminy Ryńsk i powiatu wąbrzeskiego.

          Zapamiętamy Druha Jana Biczyńskiego, jako człowieka łatwo nawiązującego rozmowę, wyczulonego na sprawy wsi i jej otoczenia. Przejawiało się to w jego wspieraniu działalności szkół, organizacji kobiecych i młodzieżowych.

          Jan Biczyński odznaczony był „Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa”.

                                                                                                                                                                                Cześć Jego Pamięci!

        Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia!

                                                                                                                                             Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wąbrzeźnie.

*Pogrzeb naszego Druha odbędzie się w dniu 30 listopada 2020 roku o godzinie 14,oo. Rozpocznie się mszą w kościele pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jan Biczyński spocznie na nowym cmentarzu.

Kategoria: /