Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Aktualności

Środki na nowe zadania dla OSP

Jarosław Tylmanowski

Pieniądze

        W związku ze zmianami w ustawie o ochronie przeciwpożarowej jakie weszły w życie na początku sierpnia br., Ochotniczym Strażom Pożarnym doszły nowe zadania. Poza akcjami ratowniczo – gaśniczymi dodatkowo nałożono obowiązek organizowania przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej, oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej; upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej i propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.

        Nowe zadania mogą być finansowane z: budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego lub środków przekazywanych przez jednostki organizacyjne, w szczególności stowarzyszenia, fundacje i instytucje ubezpieczeniowe.

        W tegorocznym budżecie państwa na realizację nowych zadań zarezerwowano 82 mln zł, druhowie mogą starać się maksymalnie o pięć tysięcy złotych dotacji.

        Do 10 września 2019 roku jednostki OSP składają wnioski o dotację do komendanta powiatowego/miejskiego. Wzór prawidłowo wypełnionego wniosku oraz tryb i zasady dotyczące dotacji znajdziecie poniżej.

 

Attachments:
Download this file (Przykładowy Wniosek.pdf)Przykładowy Wniosek.pdf[ ]902 kB
Download this file (tryb-i-zasady.pdf)tryb-i-zasady.pdf[ ]1225 kB
Download this file (Wzór wniosku.pdf)Wzór wniosku.pdf[ ]822 kB
Kategoria: /