Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Aktualności

Informacja Komendanta Powiatowego PSP w Wąbrzeźnie.

Janusz Marcinkowski

Informacja

Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej

w Wąbrzeźnie

============

 Szanowni strażacy

 Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu wąbrzeskiego

W ostatnim czasie na terenie kraju odnotowano nader częste przypadki pożarów pojazdów ratowniczo-gaśniczych podczas działań związanych z pożarami zbóż i ściernisk. W związku z tym przypominam o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa i taktyki działań gaśniczych podczas pożarów zbóż, ściernisk i traw.

Zalecam, aby na tereny nieutwardzone wjeżdżać pojazdami terenowymi bądź uterenowionymi oraz stosować zraszacze (jeżeli pojazd jest w nie wyposażony). 

Po zakończeniu działań zalecam sprawdzenie podwozia pojazdu ratowniczo-gaśniczego w celu usunięcia ewentualnych materiałów tlących się lub płonących, a także w celu wykluczenia przedostania się pozostałości roślinnych w pobliżu elementów układu wydechowego pojazdu.

Z poważaniem;

st. bryg. Janusz Woźniak

Komendant Powiatowy

Państwowej Straży Pożarnej

w Wąbrzeźnie.

Od redakcji;

Jako przykład podajemy fakt spalenia się samochodu pożarniczego z publikacji internetowej.

Wóz strażacki OSP spłonął doszczętnie.

Redakcja/Ł / 26.07.2019.

Bardzo dawno nie było tak poważnego zdarzenia. Podczas akcji spłonął wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej; w piątek około godziny szesnastej straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze ścierniska w Lubomyślu. Ogniem objął powierzchnie około czterech hektarów i szybko się rozprzestrzeniał. Do działań zadysponowano szesnaście zastępów straży pożarnej z powiatów żarskiego i żagańskiego.

W trakcie akcji doszczętnie spłonął średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3/30 MAN TGM 13.290/Mototruck z całym sprzętem należący do Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotniku. W podziale bojowym był od 2017 roku.

pozsam

Kategoria: /