Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Aktualności

Wiadomości z OSP Wielkie Radowiska.

Janusz Marcinkowski

Wiadomości z Wielkich Radowisk.

Opracowanie Paweł Polak, Janusz Marcinkowski

------------------------------------------------------------

Strażacy dla dzieci.

3 czerwca 2019 r. strażacy z Wielkich Radowisk podjęli się zabezpieczenia i wspomagania święta „Dnia dziecka”, którego część dzieci spędziły na grach i zabawach oraz na pokazie strażackim. Strażacy z Wielkich Radowisk Radosław Cegielski, Stanisław Murawski i Rafał Galczewski dali pokaz sprzętu i ogólnej techniki w posiadaniu miejscowego OSP. Natomiast Andrzej Zdrojewski i Dawid Rudnicki z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pozorowali żołnierski posterunek w działaniu. Strażakami kierował i wspomagał ich pracę naczelnik OSP Paweł Polak.

Na teren przy świetlicy wsi wjechał samochód pożarniczy… zainteresowanie dzieci było radosne i spontaniczne. Spotkanie dzieci ze strażakami odbyło się na terenie przy świetlicy wiejskiej.

wwrad 1Natomiast 10 czerwca 2019 roku grupa młodzieży szkolonej z naczelnikiem OSP Pawłem Polakiem i Rafałem Galczewskim wybrała się na wycieczkę do strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie. Wyjechali tam uczniowie klasy I, II i III Szkoły Podstawowej w Wielkich Radowiskach  autobusem gminy Dębowa Łąka zadysponowanym przez wójta Stanisława Szarowskiego.

wwrad 3

Młodzież – może w jakiejś części przyszli strażacy, wysłuchała opowieści o pracy zawodowej straży pożarnej, posiadanym sprzęcie i technice jaką się w praktyce ratowania ludzi i mienia posługują.

wwrad 2

Część naszych dziewcząt została ubrana za strażaków, co sprawiło im wiele radości i zaciekawienia.

 Odbiór sprzętu dla OSP.

Dla przypomnienia; we wtorek 11 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Nowe motopompy, pilarki do drewna, przecinarki ratownicze, pompy pływające, sprzęt do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, radiostacje nasobne, hełmy…

Do przyjęcia sprzętu stawiły się następujące jednostki OSP z terenu gminy Dębowa Łąka; Wielkich Radowisk, Wielkiego Pułkowa, Niedźwiedzia. Razem ze strażakami stawił się Stanisław Szarowski wójt gminy, bez którego pomocy finansowej zakupy te nie mogłyby zostać zrealizowane.

Strażacy z gminy Dębowa Łąka z wójtem S. Szarowskim.

wwrad 4

Nasi strażacy otrzymali hełmy, oraz usłyszeli zapowiedź, iż w najbliższym czasie otrzymają ubrania specjalne.

               

Kategoria: /