Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Ćwiczenia OSP w Lipnicy.

Janusz Marcinkowski

Strażackie ćwiczenia w Lipnicy.

Opracowanie Agnieszka Galczewska.

Dnia 27 kwietnia 2024 r. o godz. 10.00 na stacji paliw  "Amic" w Lipnicy odbyły się gminne ćwiczenia zarządzone przez Sławomira Szmytkowskiego - komendanta gminnego OSP Dębowej Łąki.

2024 4 27 ćwicz osp Lipnica 2

Podczas ćwiczeń strażacy praktycznie zrealizowali działania w zakresie izolowania palącego się zbiornika prądami gaśniczymi i kurtynami wodnymi oraz natarcie na pożar zbiornika LPG. Woda na cele gaśnicze pobierana była z hydrantu, który znajdował się na terenie stacji oraz dowożona była samochodami gaśniczymi ze zbiornika ppoż. znajdującego się w Wielkich Radowiskach. Role zostały podzielone; jeden z zastępów zajmował się osobą, która została poszkodowana w wyniku wypadku samochodu ciężarowego. 

Screen Shot 04 28 24 at 07.49 AM

W akcji brało udział 8 zastępów w tym 39 druhów OSP z terenu Gminy Dębowa Łąka oraz funkcjonariusze PSP w Wąbrzeźnie wraz z zastępcą dowódcy JRG w Wąbrzeźnie kpt. Tomaszem Kowalikiem, który był współorganizatorem ćwiczeń. Całej akcji przyglądali się komendant powiatowy PSP w Wąbrzeźnie st. kpt. Robert Stasiak,  wójt gminy Dębowa Łąka Mateusz Rutkowski oraz pracownik urzędu gminy odpowiedzialny za sprawy OSP Norbert Stróżyk.

Na koniec ćwiczeń druhowie z OSP Lipnica przygotowali poczęstunek dla uczestników ćwiczeń.

2024 4 27 ćwicz osp Lipnica 3

Kategoria: /