Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Samochód dla OSP Błędowo.

Janusz Marcinkowski

Samochód dla OSP Błędowo.

Opracowanie Janusz Marcinkowski. Informację nadesłała Mariola Łęgowska sekretarz OSP Błędowo. Zdjęcia toruńskie są platformy „Nowości, natomiast „błędowskie” autorstwa Angeliki Łęgowskiej – opiekuna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Błędowie.

 

 W Toruniu w dniu 18 czerwca 2023 roku kilkanaście OSP naszego województwa otrzymało nowe samochody pożarnicze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Do strażaków województwa trafiło 15 średnich i 7 lekkich samochodów pożarniczych, w tym także dla OSP Błędowo, które odebrało swój piękny strażacki wóz.

2023 8 16 samochód dla Błędowa 1

W toruńskiej uroczystości, przed halą widowiskową „Arena” w Toruniu brali udział między innymi (od lewej); Zbigniew Sosnowski w-ce marszałek wojewódzki, członek zarządu wojewódzkiego OSP, Waldemar Pawlak prezes zarządu głównego OSP; Jarosław Herbowski prezes wojewódzki OSP.

2023 8 16 samochód dla Błędowa 2

Przybyli zaproszeni goście; strażacy, samorządowcy, strażacy z PSP.

2023 8 16 samochód dla Błędowa 3

Samochody w towarzystwie marszałka Piotr Całbeckiego i prezesa Jarosława Herbowskiego poświęcił

2023 8 16 samochód dla Błędowa 9

Pierwsze zdjęcie na tle „naszego”- błędowskiego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki VOLVO.

Od lewej: Łukasz Ślesar, Krzysztof Ślesar, Kazimierz Chmielewski, Mariola Łęgowska, Remigiusz Balon.

 

2023 8 16 samochód dla Błędowa 5

2023 8 16 samochód dla Błędowa 6

Wojciech Groth – strażak i radny z Błędowa współautor sukcesu – otrzymania samochodu.

 Pamiątkową plakietkę podpisali; nadbryg. Jacek Kaczmarek kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP; Piotr Całbecki marszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Jarosław Herbowski.

2023 8 16 samochód dla Błędowa 7

Z Błędowa do Torunia na odbiór samochodu wyjechali: Kazimierz Chmielewski (prezes),, Wojciech Groth, Mariola Łęgowska (sekretarz), Krzysztof Ślesar, Łukasz Ślesar, Remigiusz Balon. Nizej wspólna fotografia z Marcinem Skonieczką wójtem gminy Płużnica.

2023 8 16 samochód dla Błędowa 8

Ze strażakami była nasza Druhna - Marola Łęgowska - sekretarz OSP Błędowo, dzięki której możemy publikować materiały z życia strażaków tej OSP.

2023 8 16 samochód dla Błędowa 4

Samochód został zakupiony z pieniędzy gminy Płużnica – 344 tys. zł i środków RPO przelanych na Wojewódzki Oddział Związku OSP RP w Toruniu w wysokości 639 tys. zł.

Marszałek Piotr Całbecki i strażacy z Błędowa.

2023 8 16 samochód dla Błędowa 10

 Potem była na Arenie "Gole Orkiestra".

Orkiestrę „Golec Orkiestra” zafundował marszałek Piotr Całbecki, a przekazywał dla strażaków i ich partnerów prezes Jarosław Herbowski.

20323 8 10 VOLVO Błędowo 4

Jak to było z samochodem w Błędowie!

          Na podstawie informacji Zarządu OSP Błędowo i Marioli i Angeliki Łęgowskich było tak; już dawno chodził wokół zakupu nowego samochodu zarząd tej OSP z Kazimierzem Chmielewskim prezesem, Markiem Łęgowskim naczelnikiem, druhami Jakubem Grothem (skarbnik), Krzysztofem Ślesarem. Doszła do tego robota Wojciecha Grotha w radzie gminy i zrozumienie Rady, Marcina Skonieczki wójta gminy, iż w zamian za trudną strażacką służbę tej OSP w odwodzie powiatu Wąbrzeskiego i na terenie gminy Płużnica należy wymienić zużyty samochód na nowy model sprawdzający się w każdej akcji. Trzeba zaznaczyć, iż zakup samochodu był wsparty przez władze strażackie; nasze związkowe (gminne, powiatowe, wojewódzkie) reprezentowane przez prezesa Jarosława Herbowskiego i komendy PSP (Powiatową i wojewódzką) , w tym st. bryg. Jarosława Herbowskiego

Słowo stało się ciałem i w dniu 9 sierpnia 2023 roku druhowie: Marek Łęgowski, Jakub Groth oraz kierowcy Remigiusz Balon i Damian Dąbrowski wyjechali do Bielska Białej po odbiór i przyprowadzenie średniego samochodu pożarniczego marki VOVLO.

Screen Shot 08 22 23 at 09.46 AM

Od lewej: Remigiusz Balon, Marek Łęgowski, Damian Dąbrowski, Jakub Groth.

 

          Przyjazd do Błędowa w dniu 10 sierpnia był pełen fajerwerków o czy niżej przedstawione zdjęcia autorstwa Angeliki Łęgowskiej zaświadczają.

20323 8 10 VOLVO Błędowo 2Od lewej: Remigiusz Balon, Marek Łęgowski, Damian Dąbrowski, Jakub Groth.

           Powitanie samochodu w Błędowie nastąpiło pełnym składem miejscowych strażaków.

Wreszcie samochód na właściwym miejscu w błędowskiej remizie OSP. Oby przyniósł nam szczęście w służbie ludziom!

20323 8 10 VOLVO Błędowo 3

„Challenge dla Rozalii”.

            Zaraz po przyprowadzeniu samochodu strażacy błędowscy zebrali się w pełnym „bojowym” składzie i dla Rozalii z naszego powiatu chorej na białaczkę wykonując ćwiczenia; seniorzy po 10 pompek, młodzież po 10 przysiadów. Wszystko to po to, aby zebrać pomoc finansową na jej leczenie, oraz z apelem: „Podaj Dalej!”.

               Dowodzący Marek Łęgowski naczelnik OSP i strażacy z JOT-u.

20323 8 10 VOLVO Błędowo 5

 

 

 

 

 

 

Kategoria: /