Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Nasze Wojewódzkie Święto.

Janusz Marcinkowski

Nasze wojewódzkie Święto.

Tekst i zdjęcia ze strony „Kruszwica.net” oraz Pawła Polaka z Wielkich Radowisk.

2023 5 13 woj świeto OSP 3

 13 maja br. wypadło Święto Braci Strażackiej. Tegoroczne gminne obchody zbiegły się z wojewódzkim „Dniem Strażaka”. Dodatkowo swój jubileusz 90-lecia istnienia świętuje ZOSP Cukrowni „Kruszwica”. Właśnie na terenie tego zakładu rozpoczęto to święto od uroczystej zbiórki pododdziałów skąd udano się na mszę świętą odprawiona w Kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Po mszy na płycie rynkowej odbyła się zbiórka i uroczysty apel pododdziałów OSP województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po apelu nastąpił przemarsz strażaków ulicami miasta.

2023 5 13 woj świeto OSP 1

O godz. 14:15 rozpoczęła się impreza towarzysząca obchodom „Piknik Strażacki” nad jeziorem Gopło przy Mysiej Wieży.

Wszystkim strażakom w tym świątecznym dniu życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Trudna służba strażaka niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

           Strażacy w Kruszwicy - witani przez Jarosława Herbowskiego.

2023 5 13 woj świeto OSP 2

Na zdjęciu: Jarosław Herbowski- nasz prezes powiatowy OSP, a jednocześnie pełniący zaszczytną funkcję prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP witał strażaków i gości oraz w swym przemówieniu mówił o naszej strażackiej służbie, o tym co na co dzień czynimy dla wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa naszych współobywateli.

Nizej nasi Druhowie i Druhny z Wielkich Radowisk i Wielkiego Pułkowa.

Screen Shot 05 16 23 at 05.43 PM

             W delegacji strażaków w imieniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wąbrzeźnie wystąpili: Paweł Polak, Agnieszka Galczewska, Piotr Szczepański, Paweł Dembski z OSP Wielkie Radowiska oraz Krzysztof Wojciechowski z Wielkiego Pułkowa. Naszym Druhom za udział w tym święcie Serdecznie Dziękujemy!

Screen Shot 05 16 23 at 05.43 PM 002

 

            

Kategoria: /